MÜÜGITINGIMUSED

Veebipoe toiduakadeemia.ee (edaspidi Veebipood) omanik on Toiduakadeemia OÜ (registrikood 11469912), juriililise aadressiga Lootsi 8, Tallinn, Eesti.

 1. MÜÜGILEPINGU KEHTIVUS, KAUBA- JA HINNAINFO 

1.1 Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ja teenuste ostmisel.
1.2 Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest, va kampaaniad, mille toimumise ajal toimetatakse kaup kätte tasuta.
1.3 Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.
1.4 Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.
1.5 Toiduakadeemia OÜ on isikuandmete vastutav töötleja, Toiduakadeemia OÜ edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Montonio Finance OÜ-le.

 1. TELLIMUSE VORMISTAMINE

2.1 Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus eurodes, mille saab tasuda pangalingi kaudu. Tasumine toimub väljaspool e-poodi turvalises keskkonnas – pangalingiga tasumisel vastava panga turvalises keskkonnas ja krediitkaardiga tasumisel Montonio Finance OÜ turvalises keskkonnas. Müüjal puudub ligipääs kliendi panga ja krediitkaardi andmetele.

2.2 Kaupa saab tellida vähemalt 18 aastane isik.
2.3 Kauba eest saab maksta läbi järgmiste pankade pangalinkide:

SwedbankSEBLuminor, LHV, Coop Pank

2.4 Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.
2.5 Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

 1. KOHALETOIMETAMINE

3.1 Kaupu saadetakse Tallinna piires.
3.2 Tellimused postitatakse 1-3 tööpäeva jooksul. Kui võimalik, läheb kaup teele juba samal või järgmisel päeval. Juhul, kui teil on kauba saamisega kiire, siis võib alati kirjutada selle lisainfosse ja võimalusel saadetakse Veebipoest pakk välja ka kiiremini.
3.3 Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 7 kalendripäeva jooksul.

3.4 Alkoholi üleandmisel on kulleril õigus nõuda vanuse tuvastamiseks isikut tõendava dokumendi esitamist. Dokumendi mitte-esitamisel on kulleril õigus jätta eelpool nimetatud tooted üle andmata.

 1. Taganemisõigus

4.1. Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 1 päeva jooksul.
4.2. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.
4.3 1-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa avada.
4.4 Taganemisõigust ei saa kasutada, kui tarbija on pakendi avanud, juba kasutanud, näpuga proovinud või avanud pakendi viisil, mille tõttu ei saa seda tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel enam kolmandatele isikutele pakkuda.
4.5 Kauba tagastamiseks tuleb taganemise soovist teada anda emaili aadressil info@toiduakadeemia.ee hiljemalt 1 päeva jooksul kauba kättesaamisest.
4.6 Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).
4.7 Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 1 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.
4.8 Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.
4.9 Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.
4.10 Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.
4.11 Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

 1. Pretensiooni esitamise õigus

  5.1 Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe päeva jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest esimese päeva jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.
  5.2 Kuivõrd Veebipood müüb looduslikke tooteid, mille säilivustähtaeg on tavaliselt alla nädala, siis ei ole võimalik toote mittevastavusele tugineda peale tootele märgitud parim enne kuupäeva saabumist.
  5.3 Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile info@toiduakadeemia.ee või helistada telefonil: 57702570.
  5.4 Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.
  5.5 Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.
  5.6 Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.
 2. Isikuandmete töötlemine

  6.1 Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kaupa kohale toimetada.
 3. Vaidluste lahendamine

  7.1 Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@toiduakadeemia.ee või helistada telefonil: 57702570.
  7.2 Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada Tarbijakaitseameti koduleheküljel. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.
 4. Autoriõigus

  8.1 Toiduakadeemia kaubamärk kuulub Toiduakadeemia OÜ-le.
  8.2 Veebilehe ja Veebipoe kujundus, pildid, fotod ja tekstid on kaitstud autoriõigusega ning selle kasutamise ainuõigus kuulub Toiduakadeemia OÜ-le. Veebilehe sisu ei tohi ilma Toiduakadeemia OÜ kirjaliku loata reprodutseerida, levitatada ega muuta, sealhulgas ka blogipostitusi ja muid materjale.