fbpx

2019 aprill, Rado Mitro! (Tallinn)

Kevadele lähme rõõmsalt vastu koos Ribe peakoka Radoslav Mitroga. Tänane ühiskokkamine on nii mõneski mõttes erinev, seda nii keele kasutuse (üle pika aja suhtleme me omavahel inglise keeles), kui menüü osas, kõik road on Radoslavi poolt valitud just sellised, kus kasuks tulevad isikuomadused nagu kannatlikkus, täpsus, suhtlusoskus.

Radoslav on pärit Slovakiast ning alates 2008 aastast on ta töötanud erinevates Euroopa riikide restoranides, alates 2014 töötab ta restoran Ribe peakokana Eestis. Rado toiduvalmistamise stiil hõlmab nii kohalikke hooajalisi koostisosasid, kui ka klassikalise Prantsuse ja Põhjamaade köögi elemente.

Eelroaks valmistame hiidkrevetid apelsinikastme ja tilliõliga.  Antud rooga valmistab kolmeliikmeline „kirurgide meeskond“, kus iga tooraine ettevalmistusprotsess näeb välja kui operatsioonilaud. Krevetid puhastatakse ülima täpsusega, küüslauk viilutatakse imeõhukesteks ja ühesuurusteks viiludeks, sidrun kooritakse ning viilud eraldatakse peenete võtetega kelmest. Tulemusena asetatakse kausikestesse kohapeal valminud õunakaste, kõrgel kuumusel praetud krevetid, silmailuks ning maitsemeele ergutuseks lisatakse tilgake tilliõli.

Kuuma eelroana on meil tõsine plaan valmistada ravioolid trühvli-kartulipudru ja munakollase täidisega kreemises parmesani vahus. Mõte on uhke, ettevalmistus nõuab rohkem vilumust ja kannatlikkust, kui ühegi teise roa puhul, kuid tulemusega oleme väga rahul, see oli seda vaeva ja ootamist väärt! Radoslav on ilmselgelt mures meie oskusega ravioolid üheks tervikuks vormida ja ka peale paariminutilist keetmist need samasugustena serveerida. Ta tuleb välja isegi ideega ebaõnnestumise korral sellest massist smuuti valmistada😊 Aga ennäe imet, meil õnnestub säilitada nii raviooli kuju, munakollase poolvedel konsistents, kartulipudru trühvlimekiga maitse, kui ka struktuur ning serveerituna imelise parmesanivahuga see parimaks toiduks kuulutada! Tähele tasub panna, et ravioolide valmistamine peaks siiski toimuma tempokalt, vastasel juhul kipub tainas kuivama ja kokku voltimine ei pruugi õnnestuda. Samuti mängib olulist osa munade kvaliteet. Odavate munade rebud kipuvad laiali vajuma seda väga õrna rebu ümbritseva naha tõttu.

Üheks põhiroaks valmib praetud tursk brokolipüree, aurutatud miniporrulaugu ja õrna siidrikastmega. Imeilus värvide kombo taldrikul, kus tursk on pruunistatud vaid ühelt poolt, kõrval ilutsemas kevadroheline brokoliõisik kerge sortsu püreega.

Järgmine põhiroog tekitab osalejate seas elevust. Põhi tooraineks tuvi! Saame teada, et need tuvid pole kunagi lennanud, liha jääb pärast kerget pannil kuumutamist ja ca 7 minutit „rahunemist“ väga-väga õrn ja imemaitsev. Värvi annavad roale ahjus küpsetataud koorega peedi viilud ning tükeldatud maasikad, mis on segatud väikese soola, pipra, suhkru ja tüümianiga.

Magustoidu serveerimise ajaks on kell märkamatult kümme saanud. Ka selle hõrgutise kohta saame Radoslavi suust kuulda vaid ülivõrdes sõnu – imelihtne valmistada ja imemaitsev dessert – iirise kook karamelli kastme ja jäätisega mahub veel! Really amazing dessert!

Fotod ja tekst: Daire Kaup

Ole kursis Toiduakadeemia
pakkumistega.

Telli värsked uudised e-posti

Toiduakadeemia OÜ

TALLINNAS

TARTUS